שאלות נפוצות

על פי הרפואה הסינית  בריאות היא תוצאה של איזון פנימי. מחלות ובעיות רפואיות הן תוצאה של הפרת האיזון הזה. הטיפול ברפואה סינית מתמקד גם בסימפטומים של הבעיה וגם בחוסר האיזון שיוצר אותם. משום כך הרפואה הסינית מטפלת בהצלחה כמעט בכל מחלה ובעיה רפואית. כאבי גב, בעיות עיכול, נשימה, עייפות, כאבי ראש, סוכרת, לחץ דם, פיברומיאלגיה, בעיות מחזור, פוריות, שינה ומצב רוח הן רק מספר דוגמאות נפוצות.לחץ כאן למידע נוסף.

הדגש ברפואה הסינית הוא בטיפול באדם והבנת הרקע להתפתחות הבעיה. הטיפול סיני מתמקד ב:
1) הפגת הסימפטומים שמאפיינים את הבעיה  
2) טיפול בגורם לבעיה
3) השבת האיזון המערכתי על כנו על מנת שכוח הריפוי הטבעי יוכל למנוע הישנות מצבים דומים.
זאת בשונה מהטיפול בתרופות קונוונציונליות אשר מתמקדות בסימפטומים בלבד ומיועדות למסך ולטשטש אותם ע"י יצירת חוסר איזון ביוכימי בגוף, דבר אשר מעודד היווצרות חולשות חדשות וכרוך בתופעות לוואי.

 

בשונה ממחטים אשר משמשות לזריקות או עירויים, מחטי הדיקור הסיני הן דקות ביותר ומזכירות בעוביין שערה. ברוב המקרים לא ניתן להרגיש יותר מאשר תחושת עקיצה קטנה בעת ההחדרה בלבד. שליפת המחטים בסיום הטיפול אינה מורגשת כלל.

בהחלט! הדיקור נעשה באמצעות מחטים חד-פעמיות, סטריליות ותקניות ומתמקד בעיקר בנקודות בעור ובשרירים (בשונה מאינפוזיות או זריקות מסוימות אשר חודרות אל מחזור הדם).

הטיפול ברפואה סינית תומך ומגביר את תהליך הריפוי הטבעי שהגוף עושה כל הזמן כגון:לרפא חתך בעור, לנקות זיהום, להחלים עצם, לשקם איבר פנימי וכו', כמו גם לאזן תסמינים כגון כאבים, חולשות, עייפות…  במקרים רבים כוח הריפוי הטבעי מתקשה להדביק את הקצב בגלל חולשות שונות, אורח חיים, מצב רגשי  וכו'. לכן בטיפול הסיני יש חשיבות לאבחון האדם והבנת הרקע הפיסי-רגשי-מנטלי שמאפשר את קיום הבעיה. הטיפול בדיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה, תרגילים ועוד מגביר את התהליכים הטבעיים שמתרחשים בגוף ומאפשר לכוח הריפוי הטבעי להדביק את הקצב ולהשיב את האיזון הפנימי על כנו.

בוודאי. למעשה הטיפול מתאים לכולם (גם לבע"ח) מינקות ועד זקנה. אחד הדברים היפים שמאפיינים ילדים הוא תגובתם המהירה לטיפול. בגיל צעיר הגוף רגיש יותר לגירוי הטבעי ומגיב אליו בקלות. מסיבה זו זמן הדיקור בילדים קצר יותר ומינוני הצמחים (באם יש צורך) נמוכים.