רפואה סינית

רפואה סינית היא אחת משיטות הרפואה הותיקות בעולם ובעלת ותק של אלפי שנים. מאחר והייתה תחום שנחשב מאוד וטופח במהלך ההיסטוריה ע"י כל שושלות הקיסרים, היא התפתחה לאורך כל השנים וממשיכה להתפתח גם כיום במזרח ובמערב כאחד. הרפואה הסינית התפתחה מתוך הבנת הזיקה החזקה שבין הטבע והאדם והשפעת תנאי הסביבה על חיינו. למשל: במקומות קרים מאוד נוטות להתפתח מחלות שאופיין קר אך באותם מקומות בדיוק נמצא שגדלים צמחים בעלי השפעה מחממת ומחזקת מהם ניתן להכין תרופות. ההתבוננות המתמדת בטבע הובילה למחקר מעמיק והתפתחות שיטות טיפול רבות ומגוונות בהתאם לתנאים השונים שהטבע מכתיב. כמו כן, מאחר והאדם הוא חלק מהטבע, ניתן לזהות בו תופעות טבעיות (כגון: קור, חום, לחות, יובש ועוד) שהן תוצאה של אורח חיים, מצב נפשי ורגשי, תזונה ועוד. בכל התופעות הללו ניתן לטפל בהצלחה בהסתמך על אבחנה אישית וייחודית של האדם.
הטיפול בעזרת דיקור וצמחי מרפא הפך ברבות השנים לחוד החנית של הרפואה הסינית אך בנוסף, קיימות בה שיטות טיפול נוספות כגון טיפול במוקסה, כוסות רוח, שיטות עיסוי ותנועה, תזונה ועוד.
על אף ההצלחה הבולטת של הטיפול במחלות באמצעות רפואה סינית , האידיאל האמיתי של רפואה זו הוא מניעת מחלות והיכולת להביא לידי ביטוי מקסימום מהפוטנציאל האישי בחיים. לשם כך מומלצים טיפולים תקופתיים ואיזון של אורח החיים .
לפרטים נוספים על טיפול ברפואה סינית  אנא צרו קשר.

במבוק - כאבי מחזור