פציעות ספורט

פעילות ספורטיבית יכולה להיות בריאה ומהנה. פעילות ספורטיבית היא השקעה, ולא רק בבריאות. זו השקעה של זמן, מאמץ וכסף. זו חוויה מבורכת אך לעיתים רבות כרוכה במחיר נוסף שאני פוגש באופן תדיר בקליניקה. נזקים ופציעות כתוצאה ממאמץ מופרז, שחיקה של רקמות כגון שרירים, רצועות, מפרקים, נזקים כתוצאה מתנועות לא נכונות, קושי של הגוף לשקם פגיעות בגלל תזונה שאינה מספקת או מתאימה או מחסור יחסי בשינה.

יש כיום שפע ומגוון אדיר של פעילויות ספורטיביות וסוגי אימונים, אך ב-18 השנים האחרונות נוכחתי שלרוב הפציעות מכנה משותף ונפוץ: פציעות או כאבים שקשורים לעמוד השדרה (צוואר וגב תחתון) ופגיעות של מפרקים, עצמות, שרירים, רצועות, גידים וסחוסים. במקרים רבים נראה דלקות, קרעים, שחיקה, תפישות שרירים ועוד. המשך אימון אינטנסיבי כאשר קיימת פגיעה, מחמיר ומקבע את הנזק שנוטה להפוך לכרוני ולהוות "חוליה חלשה" שרגישה יותר באופן כללי.

לאימון ספורטיבי יש ערך רב. חיזוק השלד והשרירים, סיבולת לב-ריאה, שיפור זרימת דם, חידוש תאים ורקמות, חיוניות גופנית ונפשית. לכן רוב המתאמנים שואפים להמשיך ולהתאמן גם אם נוצרת פציעה. מעצם כך המטרה החשובה היא לשמור על האיזון שבין  התועלת מהאימון לנזק הפוטנציאלי. לאפשר לגוף להשתקם מפגיעה שנוצרה, ולהתחדש בקצב משביע רצון שימנע התפתחות נזקים נוספים. לשם כך יש צורך לספק לגוף את היכולת לתפקד באופן מיטבי בו מערכות השלד השרירים ושאר הרקמות פועלות היטב, אינן נשחקות בקלות ומחלימות במהירות ובאופן מקסימלי לאחר האימון.

טיפול בפציעות ספורט

על סמך ניסיון טיפולי במאות מתאמנים, נוכחתי שהטיפול ברפואה סינית נותן פתרון יעיל ובעל ערך אדיר ב-3 מישורים:

  1. שיקום פגיעות ופציעות ספורט כתוצאה מאימון, חבלה, מאמץ יתר.
  2. טיפול מונע שמביא את הגוף למצב חסון וחסין יותר בשעת הפעילות.
  3. טיפול שמשדרג ותומך במקסום הפוטנציאל הגופני והנפשי של המתאמן והישגיו באימון.

רפואה סינית היא  ללא כל ספק אחת משיטות הטיפול היעילות ביותר לטיפול בפציעות ספורט המערבות כאב, דלקות, נזקי שלד, שרירים, גידים, רצועות וכו'. הטיפול נותן מענה מהיר ונקודתי לבעיות אילו ובמקביל מענה רחב ומערכתי יותר למניעת התפתחות נזקים נוספים. בין היתר הטיפול מגביר וממקסם את אספקת הדם והחמצן לרקמות הפגועות, טיפול בדלקת, קצב התחדשות ושיקום התאים, סילוק רעלים והפגת הכאבים.

במישור המניעתי מתרחשות פעילויות דומות אשר מתחזקות מקומות שנוטים להיות רגישים יותר בעקבות אימונים אינטנסיביים, פציעות עבר או מאמץ מוגבר באימון. הטיפול המונע מתבסס על אבחנה אישית באמצעותה נאתר את ה"חוליות החלשות" ואת הקשר שלהן לאיברים פנימיים ולסוג האימון שהספורטאי מתרגל.

תחזוקה נכונה מפחיתה באופן ניכר את הסיכוי להיווצרות נזקים ופציעות ספורט. התאמת תכנית הטיפול למתאמן מאפשרת רצף אימונים יעיל, מהנה ובריא.

 לקבלת יעוץ ללא תשלום או התחייבות אנא צרו קשר.

פציעות ספורט