לחץ דם

על פי הרפואה הסינית, לחץ דם גבוה כשמו הוא, הינו ביטוי למצב של לחץ פנימי שמתפתח בעקבות סיבות גופניות או רגשיות שונות. ברוב המקרים לחץ דם מתפתח לאט ולאורך זמן וכאשר המצב מתגלה זה סימן שכבר נוצר בגוף חוסר איזון כרוני. בפעמים אחרות הוא מתרחש בפתאומיות כתוצאה מאירוע טראומתי או תקופה של מתח, מאמץ רב ועוד. בכל מקרה חשוב לטפל בו ע"מ למנוע החרפה של חוסר האיזון שנוצר. ברוב המקרים, הטיפול התרופתי המקובל אכן שומר על רמות לחץ דםמאוזנות ובכך מונע את הנזקים שלחץ דם גבוה יוצר כגון פגיעות בכלי דם ואיברים פנימיים. מצד שני, הגורם המקורי לבעיה וחוסר האיזון שנוצר וממשיך להחריף אינם מושפעים מהטיפול התרופתי. מסיבה זו הטיפול במקרי לחץ דם גבוה הוא חשוב גם אם לחץ הדם מאוזן בעזרת התרופות, ע"מ למנוע בעיות קשות יותר בעתיד. ב-90% מהמקרים של לחץ דם גבוה הגורם אינו ידוע. 10% קשורים למחלות ובעיות רפואיות שקיימות ברקע.

הרפואה הסינית מזהה סיבות שונות ומגוונות לעליית לחץ דם, חלקן פיסיות וחלקן נפשיות ורגשיות. הטיפול ניתן בהתאם לאבחנת מצבו הייחודי של האדם והגורמים המסוימים שהוציאו אותו מאיזון. לדוגמא: ברפואה הסינית מזהים מצבים של לחץ דם גבוה על רקע של עודף חום או מתח, עליית לחץ דם כתוצאה מחולשה והתשה, לחץ דם שנגרם מסיבות רגשיות או אורח חיים מוקצן ולא מאוזן. גורמים אילו ואחרים משפיעים על הפיסיולוגיה התקינה של הגוף וכך נוצרות בעיות רפואיות. לחץ דםגבוה הוא דוגמא קלאסית לכך.

הטיפול הסיני מיועד לאזן את לחץ הדם הקיים (גם אם הוא כבר מאוזן בעזרת תרופות), ולטפל במקור הראשוני של הבעיה על מנת למנוע את הישנותה והתפתחות נזקים עתידיים. במידה וכבר נוצרו נזקים (פגיעות באיברים פנימיים וכלי דם) עקב מצב שלא טופל בזמן או כראוי, הטיפול הסיני עוזר באופן משמעותי לשיקומם.

לפרטים נוספים על טיפולי לחץ דם וקבלת ייעוץ ללא תשלום או התחייבות, אנא צרו קשר.