טיפול בעצירות

אחד הדברים הבולטים בעצירות הוא העובדה שהרבה אנשים אפילו לא מתייחסים לכך כאל בעיה רפואית. לא מעט אנשים שפונים אלי לטיפול בבעיה אחרת, חיים עם עצירות קבועה ומחשיבים את המצב לנורמלי. מבחינה רפואית, יציאה אחת ביום (ורצוי בבוקר) הינה מצב תקין. תדירות פחותה מכך היא סימן של עצירות וכאשר היציאות מתרחשות רק אחת ל-3 ימים או יותר זהו מצב של עצירות מובהקת. סימנים נוספים שמאפיינים עצירות הם: צואה קשה או יבשה ומאמץ או קושי ביציאה. (הסימנים הללו מעידים על עצירות גם אם ישנה יציאה יומית קבועה). אנו למדים מכך שעצירות הינה הפרעה של מע' העיכול אשר באה לידי ביטוי בקשיים לצאת באופן סדיר או בקלות. מאחר ומדובר בתופעה נפוצה שמתרחשת אצל אנשים רבים בעלי רקע גופני ופיסיולוגי מגוון, גם הסיבות לבעיה שונות ומשתנות מאדם לאדם (למשל: מבנה הבטן והאגן, מעיים עצלים, עצירות בגלל בעיות מע' עיכול כגון טחורים, דיברטיקולוזיס, עצירותשנגרמת ע"י מצב ריגשי ועוד).
עצירות היא מצב שמומלץ מאוד לטפל בו כי הוא גורם לאי נוחות משמעותית, נוטה להחריף לאורך זמן ואף יוצר בעיות נלוות שמתחילות במע' העיכול ועשויות להתפשט למקומות נוספים בגוף .
ברפואה סינית ישנה חשיבות רבה לאבחנת הגורם לכך ורק לאחר שמקור הבעיה זוהה, ניתן טיפול מתאים אשר משלב דיקור, צמחי מרפא, המלצות לתזונה ותרגילים בבית ועוד.
למידע נוסף על טיפול בעצירות ומחלות של מע' העיכול באמצעות רפואה סינית וקבלת ייעוץ ללא תשלום או התחייבות, אנא צרו קשר.
 
טיפול בעצירות