ראן רפואה סינית
דף הבית מידע כללי אודות איל שאלות נפוצות פציעות ספורט המלצות צור קשר
רפואה סינית
טיפול במחלות ובעיות רפואיות
מיוחדים
טיפול ראשון
מאמרים
מוצרי בריאות יחודיים

קורס 5 התנועות ו-6 הצ'י -גזעים וענפים

נושא 5 התנועות ו-6 הצ'י, שמוכר בארץ ובמערב בכלל בעיקר בשמות "גזעים וענפים", "10הגזעים השמימים ו-12 הענפים הארציים", מגיע מפרקים 66-74 של קאנון השאלות הפשוטות-SU WEN ומהווה כשליש מהקאנון כולו. הפרקים מציגים באופן מפורט שנבנה ברבדים, את הקשר שבין זמן וצ'י ואת הזמן כאיכויות של צ'י יאנגי וייני-שמימי וארצי, להם השפעות על כל המתקיים בעולם, ובכלל זה על בני האדם. השפעות אילו לובשות צורה באמצעות מעגל 5 הפאזות ו-6 המערכות/שכבות, כתהליכים טבעיים של בריאות וחולי. תהליכים אשר שבאים לידי ביטוי דרך מערכת המרידיאנים, 12 האיברים, המצב הנפשי והרגשי ועוד.

הרופאים הגדולים של הזמן העתיק הבינו שהיכרות עם איכויות הצ'י שמשתנות לאורך השנה כמו גם על פני מחזורים גדולים יותר, היא חיונית להבנת טבע החיים והאדם. צ'י הטבע-(השמים והארץ) משתקף בעולם כתופעות אקלימיות קבועות וחריגות ובאדם כפיסיולוגיה תקינה ומאוזנת או כמופעים פתולוגיים. אחד השימושים הנפוצים שנגזרו מכך הוא התייחסות לקונסטיטוציה מולדת על פי הבנת הצ'י שמאפיינים את זמן הלידה וניתוח מפת הלידה בהתאם לכך, על מנת לדייק את האבחנה והטיפול בשורש. ב 6.11.2017 ייפתח במכמורת קורס מקיף בנושא 5 התנועות ו-6 הצ'י-גזעים וענפים, אשר לראשונה בישראל כולל לימוד יסודי של חלקים נרחבים מהטקסט שמגיע מקאנון השאלות הפשוטות, מלווים בפרשנויות של כמה מגדולי הרופאים והפרשנים של הקאנון. 

-היכרות עם מחזורי צ'י שמימים וארציים והשפעתם על המתרחש בטבע ובאדם,

-הטבעות גופניות, רגשיות ונפשיות,

-היווצרות פתולוגיות והשבת ההרמוניה.

-הקשר לזמן הלידה והכנת מפת לידה בשפת הרפואה הסינית, מתי המפה רלבנטית ומתי  פחות,

-עבודה הרמונית ומדוייקת גם ללא שימוש במפת הלידה

-חיבור שלם של נושא 5 התנועות, 10 הגזעים, 6 הצ'י ו-12 הענפים,

-היבטים פסיכואמוציונלים של הקסגרמות הגאות והשפל מספר התמורות והקשר לסיפור  החיים של כל אדם,

-התנועה המעגלית של הרפואה הסינית העתיקה והיכולת להתבונן ולהבין את מאפייני הצ'י של כל זמן שהוא, כפי שמציג זאת ה-SU WEN.

-איך מיישמים את הכול בקליניקה על מנת לאבחן ולטפל מדויק ועמוק יותר- כולל תרגולים וניתוחי  מקרה מהקליניקה.  

הקורס מכוון להקנות למשתתפים כלי ייחודי לאבחנה וטיפול פרקטי,יסודי ומדוייק להשגת תוצאות קליניות משמעותיות ומוצלחות, לצד מידע מקיף, עמוק וחכם של דגמי החשיבה שנטועים בבסיס הרפואה הסינית (יין-יאנג, שמים-ארץ-אדם, 4 העונות, 5 הפאזות, 6 הצ'י, עקרון מיקרו ומאקרוקוסמוס ועוד), כל הדרך מתאוריה לפרקטיקה ומהיווצרות מחלה ועד לחזרה לאיזון.

על המרצה: איל מצרי-דורון מטפל ברפואה סינית קלאסית משנת 1997. למד במכללה לרפואה משלימה, ובבית הספר מזרח-מערב. מטפל בגזעים וענפים, תנועות וצ'י משנת 2002 ומאז לומד וחוקר את הנושא דרך כתבים עיקריים ועבודה קלינית. מלמד את הנושא לצד קורסים נוספים והנחיית קליניקת סטודנטים ברפואה סינית במסגרת מזרח-מערב/מדיסין. כתב ומלמד את קורס מעגל החיות-מאפיינים נפשיים ורגשיים ברפואה הסינית

מתכונת הקורס 25-27 מפגשים בימי שני מידי שבוע בין 09:45-12:45 בפינה קסומה במכמורת.
פתיחה ב-6.11.2017
בימים אילו מתגבשת קבוצת לימוד נוספת לקורס שיפתח בחודש נובמבר גם בת"א.
לסילבוס מלא של הקורס, עלות ופרטים נוספים מוזמנים/ות ליצור עימי קשר:
איל 0504230535
 מייל
renchinet@yahoo.com
פייסבוק Aeyal Matsri Doron      
Share |

תגיות: רפואה סינית, דיקור סיני, דיקור, רפואה סינית בראשל"צ, דיקור סיני בראשל"צ, רפואה סינית בת"א, דיקור סיני בת"א, דיקור קוסמטי, איל מצרי דורון, מטפל ברפואה סינית, פסוריאזיס, סכרת, פריצת דיסק, כאבי גב, פיברומיאלגיה, פברומילגיה, פיברומילגיה ורפואה סינית, עצירות, חרדות, סינוסיטיס, מיגרנה, כאבי ראש, פוריות, לחץ דם, לחץ דם גבוה, בעיות שינה, הרמת עפעפיים, טיפול בקמטים, עצירת נשירה, טיפול בנשירת שיער, טיפול בהתקרחות, אסטמה, קוצר נשימה, שפעת, התקררות, חיזוק מע' החיסון